Sundag 10. juli


10.00

Langeleiken – heile Noregs instrument
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

11.00
11.00

Andfares
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

16.00

Maten er servert!
Stad: St. Tomaskyrkja, Filefjell

18.00

Susanne Lundeng duo
Stad: St. Tomaskyrkja, Filefjell

19.30

Måndag 11. juli


17.00

Møte med mellomalderen
Stad: Hedalen stavkyrkje, Hedalen

19.00

Susanne Lundeng duo
Stad: Hedalen stavkyrkje, Hedalen

Tysdag 12. juli


10.30

Kurs i lokking
Stad: Tvengestølen, Valdres Folkemuseum, Fagernes

20.30

Mari Boine
Stad: Jaslangen, Vestre Slidre

Onsdag 13. juli


10.00

Ministrunken
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

11.30

Mikrostrunken
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

14.30

Småfolk 1: Spelejenta
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

15.30

Kurs i valdresspringar for vidarekomne
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

18.00

Bygdedans onsdag
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

19.00

Gjertruds Sigøynerorkester
Stad: Aurdal kyrkje, Aurdal

19.00

Sjokoladekappleik
Stad: Merket, Tisleidalen

21.30

Boklansering Tida talar
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

Torsdag 14. juli


12.00

Samtale om dans og kjønnsroller
Stad: Festsalen, Valdres Folkemuseum, Fagernes

14.00

Småfolk 2: Avslutningskonsert for Ministrunken
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

14.00

Stovekonsert 1: Kviven duo
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

14.00

Kurs i folkesong
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

14.00

Kurs i langeleikspel
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

14.00

Kurs i valdresspringar for nybyrjarar
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

14.00

Kurs i munnharpe
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

14.00

Kurs i hardingfele
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

18.00

Sommarkveld på Valdres Folkemuseum
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

20.00

Kviven duo
Stad: Festsalen, Valdres Folkemuseum, Fagernes

21.30

Kviss
Stad: Munkekroen, Valdres Folkemuseum, Fagernes

22.30

Ævestaden
Stad: Festsalen, Valdres Folkemuseum, Fagernes

Fredag 15. juli


10.00

Folkemusikalsk busstur
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

12.00

Småfolk 3: Stein Villas flisespikkeri
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

13.00

Stovekonsert 2: Hitterdal
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

16.00

Kappleik for junior
Stad: Kulturhuset, Fagernes

18.00

Karl Seglem band
Stad: Amfiet, Valdres Folkemuseum, Fagernes

18.00

Utdeling av Torleiv Bolstads Minnestipend
Stad: Amfiet, Valdres Folkemuseum, Fagernes

19.00

Sommarkveld på Valdres Folkemuseum
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

20.00

Hitterdal
Stad: Festsalen, Valdres Folkemuseum, Fagernes

20.00

Dans: Lendmenn
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

21.00

Trytelæte
Stad: Høyne skule, Valdres Folkemuseum, Fagernes

22.00

Synnøve Brøndbo Plassen
Stad: Høyne skule, Valdres Folkemuseum, Fagernes

23.00

Tingingsverk: Dålågjel
Stad: Festsalen, Valdres Folkemuseum, Fagernes

Laurdag 16. juli


10.00

Kappleik for senior og rekrutt
Stad: Kulturhuset, Fagernes

12.00

Småfolk 4: Spelejenta
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

12.00

Godkar-tevling
Stad: Skiferplassen, Fagernes sentrum

13.00

Kurs i gamaldans
Stad: Trykkeriet, Fagernes

14.00

Ævestaden
Stad: Briskeby ungdomshus, Fagernes sentrum

14.00

Stovekonsert 3: Marit Karlberg og Berit Opheim
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

15.30

Talentkonsert
Stad: Briskeby ungdomshus, Fagernes sentrum

16.00

Driv III
Stad: Festsalen, Valdres Folkemuseum, Fagernes

17.00

Folkemusikk på veggen
Stad: Fagernes sentrum

18.00

Utekappleik
Stad: Amfiet, Valdres Folkemuseum, Fagernes

19.00

Småfolk 6: Stein Villas flisespikkeri
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

19.00

Sommarkveld på Valdres Folkemuseum
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

20.00

Jubileumsmarkering: 150 år med Olav Moe
Stad: Festsalen, Valdres Folkemuseum, Fagernes

20.00

Dans: Småviltlaget
Stad: Valdres Folkemuseum, Fagernes

21.00

Andrea Søgnen og Ingrid Lingaas Fossum
Stad: Høyne skule, Valdres Folkemuseum, Fagernes

22.00

Marit Karlberg og Berit Opheim
Stad: Festsalen, Valdres Folkemuseum, Fagernes

23.00

Mads Erik Odde
Stad: Høyne skule, Valdres Folkemuseum, Fagernes

Sundag 17. juli


12.00

Jotunheimen rundt: Sivert Holmen
Stad: Festsalen, Valdres Folkemuseum, Fagernes

13.00

Kven var Olav Moe?
Stad: Slidrehuset, Valdres Folkemuseum, Fagernes

14.00

Premieutdeling
Stad: Festsalen, Valdres folkemuseum