Hovudside Program Dansespel
Facebook Instagram

Dansespel

Ein viktig ingrediens på Hilme er dansespelet! Under finn du oversikt over dansespelet for 2019. I tillegg til alt oppsett dansespel vil Skattebu stå open for dei som treng ein plass til buskspel eller snikøving til kappleiksdansing.  

  

Torsdag 11. juli

20.30-00.00  Laura Ellestad, Jan Beitohaugen Granli og Johanne Mjøs vekslar på å spela

Valdres og Hallingdal

 

Fredag 12. juli - Rogne-bygningen 20.30-00.30

20.30 - 21.00  Jogrim Søyland / Valdres

21.00 - 21.30  Knut Oppheimsbakken / Valdres

21.30 - 22.00  Helena Wright / Nordisk miks

22.00 - 22.30  Mari Ormberg / Valdres og Sogn

22.30 - 23.00  Eilev Groven Myhren / Hallingdal

23.00 - 23.30  Jon Bugge Mariussen / Setesdal

23.30 - 00.00  Johanne Mjøs / Hallingdal og Hordaland

00.00 - 00.30  Alexander Røynstrand / Hardanger

 

Fredag 12. juli - Slidrehuset 21.00-01.00

21.00 - 21.30  Sindre Tronrud / Valdres

21.30 - 22.00  Åsmund Fauske Jøtun / Hallingdal

22.00 - 22.30  Sivert Holmen / Valdres

22.30 - 23.00  Herbjørn Liahagen / Hallingdal

23.00 - 00.30  Dansekonsert: Tor Hoslemo, Kjellbjørn Karsrud og Per Anders Buen Garnås / Setesdal, Valdres og Telemark

00.30 - 01.00  Jørgen Kvam / Valdres

 

Fredag 12. juli - Festplassen 19.00-00.45

19.00 - 20.00  Østerdølenes spellmannslag

20.00 - 20.30  Halldor Grøndalen

20.30 - 21.00  Ledig!

21.00 - 22.00 Dansekonsert: Ole Nilssen og Ole Erik Feragen

22.00 - 23.00  Østerdølenes spellmannslag

23.00 - 00.00  Valdreskvelven

00.00 - 00.45  Østerdølenes spellmannslag

 

Laurdag 13. juli Rogne-bygningen 20.30-00.30

20.30 - 21.00  Syver Rolandsgard Hauge / Valdres

21.00 - 21.30  Nils Øyvind Bergset  / Numedal

21.30 - 22.00  Borghild Dalbø og Ingebjørg Hegge Bratrud / Valdres

22.00 - 22.30  Rasmus Kjorstad / Gudbrandsdalen

22.30 - 23.00  Trygve Liahagen / Hedmark

23.00 - 23.30  Ingrid Svennæs / Valdres 

23.30 - 00.00  Jon Brodal / Valdres

00.00 - 00.30  Anders Lunden Herfoss / Hallingspringar

 

Laurdag 13. juli – Slidrehuset 20.30-01.45

20:30 - 22.00  Dansekonsert med Hilde Kirkebøen, Laura Ellestad og Selma French Bolstad / Hallingdal og Valdres

22.30 - 23.00  Jan Beitohaugen Granli / Valdres

23.00 - 23.30  Vegar Vårdal / Pols, runddans m.m

23.30 - 00.30  Dansekonsert: Anders Røine og Kenneth Lien / Valdres og Setesdal

00.30 - 01.15  Magne Olav Selland / Valdres

01.15 - 01.45  Lars Erik Øygarden / Telemark

 

Laurdag 13. juli – Festplassen 20.00-01.45

20.00 - 21.00  Syvers Orkester

21.00 - 22.00  Gjevriskaradn - toradarkule med Kjell, Inge og Sverre Gjevre

22.00 - 23.00  Syvers Orkester

23.00 - 23.30  Spelemannslaget til fremjing av møsagrodde låttar

23.30 - 00.00  Per Midtstigen og Håvard Kjøntvedt

00.00 - 01.00  Syvers Orkester

01.00 - 01.45  Jan Granliz